Co robić z dzieckiem w weekend w Warszawie?

Co robić z dzieckiem w weekend w Warszawie?

Co warto zobaczyć w Warszawie
pomysł na weekend

Oto nasza propozycja na spędzenie weekendu w Warszawie z dzieckiem. Jak wiecie atrakcji w Warszawie jest całe mnóstwo, dlatego wybraliśmy kilka miejsc, które przetestowaliśmy i z czystym sumieniem możemy polecić.

Zaczniemy nieco banalnie, bo od pozycji, którą polecają chyba wszyscy. Mowa o Centrum Nauki Kopernik. Fantastyczne miejsce dla małych i dużych, które łączy w sobie zabawę i naukę. Uwaga w weekendy w sezonie turystycznym najprawdopodobniej będziecie musieli zarezerwować bilety. O naszej strategii wejścia do Centrum Nauki piszemy w osobnym artykule.

Po intensywnych doznaniach w Koperniku proponujemy spacer w Parku Ujazdowskim. Piękny park po remoncie został dodatkowo wyposażony w nowoczesny plac zabaw, na który wszyscy czekali ponad dwa lata! Już w pierwszych dniach nieoficjalnie okrzyknięto go jednym z najlepszych placów zabaw w Polsce.

Wieczorem proponujemy Park Fontann, można pooglądać różne układy choreograficzne podświetlanej różnymi kolorami wody. W określonych dniach w wakacje na tafli wody wyświetlane są spektakle dotyczące legend czy historii związanych z Warszawą. 

Na dzień drugi proponujemy muzeum Pollin, wiem, że tematyka może być nieco ciężka dla dzieci, ale muzeum jest tak piękne i wyjątkowe, że warto pokazać je nawet najmłodszym i ewentualnie przeprowadzić przez niektóre działy, które opowiadają o kulturze żydowskiej. Dla najmłodszych Pollin otworzyło dział zatytułowany „U króla Maciusia”. Jest to miejsce, w którym dzięki licznym pomocom dydaktycznym dzieci mogą poznać świat żydowskiej kultury, tradycji i historii.  

Po wycieczce do Muzeum Pollin proponujemy spacer po Łazienkach. Wprawdzie nikt nie odważył się tu zbudować placu zabaw, to jednak szerokie alejki, jeziora, piękna roślinność i architektura na pewno zadowolą całą rodzinę. W określone dni w wakacje pod chmurką można posłuchać koncertów pod pomnikiem Fryderyka Chopina. 

Jeśli jeszcze macie chwilę czasu na wieczór polecamy Plażę Żoliborz. Bardzo kameralna przestrzeń z wyznaczonym miejscem na grilla lub ognisko. W ciągu dnia znajdziecie tam budkę z darmowymi atrakcjami dla dzieci; foremkami do piasku, książkami, kredkami.

Jeśli zdecydujecie się jeszcze coś zjeść, gdzieś odpocząć, zdecydowanie nie starczy Wam czasu na więcej atrakcji. Ale myślę, że ten plan pomoże Wam dostrzec inne oblicze Warszawy, niekoniecznie biurowo-biznesowe.