Wstęp płatny

My pojechaliśmy do Kolejkowa w weekend majowy…to nie był najlepszy pomysł bo było mnóstwo ludzi, ale pomimo to byliśmy pod dużym wrażeniem tego miejsca. Ekspozycje zostały wykonane niesamowicie precyzyjnie z ogromną dbałością o szczegół. Pokazują różnie dzielnice Wrocławia; dworzec, blokowiska, tereny budowlane. 

Aktywna zabawa dla dzieci

Dodatkową atrakcją dla dzieciaków może być zabawa w wyszukiwanie drobnych szczegółów. Na terenie Kolejkowa skryło się bowiem kilkanaście szczurów, gołębi i innych małych żyjątek. Zdaje się, że jest przewidziana nagroda dla kogoś kto znajdzie je wszystkie, ale ostrzegam to nie jest łatwe zadanie. 

Niesamowita precyzja - świetne wykonanie

Widać, że ludzie którzy pracowali nad tym projektem włożyli w to dużo serca, przestrzeń nie jest kiczowata. Fajne jest to, że budynki, które znajdują się w poszczególnych działach mają widoczne zniszczenia, artyści zadbali o dodanie patyny miejskiego brudu czy odpadającego tynku co jeszcze bardziej nadaje wystawie autentyczności. Widoczne są również liczne symbole kulturowe czy stereotypy poszczególnych grup społecznych znajdziecie tu osiłka, grupę robotniczą, obowiązkowe sklepy monopolowe a także cały infrastrukturę kolejową.


Inne ciekawe miejsca w pobliżu