5 najlepszych placów zabaw w Krakowie

Lista najciekawszych placów zabaw w mieście

5 najlepszych placów zabaw w Krakowie

Lista najciekawszych placów zabaw w mieście
Plac zabaw
Wolny czas

Osobiście bardzo się cieszę, że mam dziecko i bez większego tłumaczenia mogę się trochę pobawić na nowych placach zabaw. Jestem pokoleniem, które swoje dzieciństwo spędziło na trzepaku, eksplorując jego użyteczność do granic możliwości. Dlatego jestem zachwycona fantazyjnymi placami zabaw, które powstają w Krakowie. Zapewne nie mogę powiedzieć, że widzieliśmy je wszystkie, jest ich tyle, że pewnie jeszcze sporo przed nami. Śledzimy jednak różne ogłoszenia Zarządu Zieleni Miejskiej i odwiedzamy nowe miejsca. Mamy też sporo zdjęć dlatego postanowiliśmy się z Wami podzielić listą ponad 200 placów zabaw w Krakowie oraz poniższym rankingiem naszych top 5 ulubionych miejsc do zabawy. Lista nie bierze pod uwagę Smoczych Skwerów dla, których stworzyliśmy oddzielny ranking. 

Top 5 najlepszych placów zabaw w Krakowie

Plac zabaw w Parku Krakowskim

Długo czekaliśmy na remont parku krakowskiego ale było warto, nowe piękne fontanny, dużo bujnej roślinności, oraz fantastyczny plac zabaw. Nasz faworyt. Plac zabaw jest duży, wokół park z drzewami, który daje chłód, górki do wspinania, ślizgawki i co najbardziej popularne pompy i rynny wodne oraz piaskowe żurawie. W sumie po co płacić za modne zajęcia sensoryczne, jeśli można pójść na plac zabaw i taplać się w wodzie, piasku i błotku - za darmo :) 

Plac zabaw w Parku Żeromskiego 

To zupełnie nowy plac zabaw, który ma dużą piaskownicę, górki do wspinania, abstrakcyjnego pająka i jego sieć, ptasie gniazda z jajami, huśtawki, bujaczki, trampoliny i inne. Wszystko jest piękne, pobudza dziecięcą wyobraźnie nawiązuje do natury, wokół zasadzono cudną roślinność, która dodatkowo podkreśla urodę tego miejsca. Plac zabaw idealny. 

Dzikie Planty 

To malutki plac zabaw w samym centrum miasta, pełzają tu ślimaki i dżdżownice, rosną grzyby, a schować się można w gramofonie. Wszystko to pobudza dziecięcą wyobraźnię, można na chwilę zamienić się w małego robaczka i oddać się zabawie. Minusem i plusem jest lokalizacja. Przez krakowskie Planty przechodzi mnóstwo turystów dlatego na placu jest zazwyczaj bardzo tłoczno do tego dochodzą różne wycieczki czy grupy przedszkole, które odwiedzają Dzikie Planty. 

Plantuś 

Podobnie jak drugi plac zabaw po przeciwnej stronie Plant, ten został zrealizowany dzięki fundacji Muzeum Archeologicznego. Znajdziemy tu bardzo oryginalne ślizgawki, budynki przypominające osady, trampoliny i inne atrakcyjne konstrukcje, na których dzieci mogą szaleć do woli. Podobnie jak w przypadku drugiego placu zabaw na Plantach, bywa tłoczno. 

Plac zabaw w Parku Lotników

To również jeden z nowszych placów zabaw, który wykorzystuje motyw samolotu nawiązując tematycznie do nazwy parku w którym się znajduje. Plac zabaw jest duży i w zasadzie dostosowany do wszystkich dzieci, jest tu bowiem mała, średnia i duża ślizgawka, linowe piramidy do wspinania, drewniana konstrukcja również do wspinaczki, piaskownica i wiele innych atrakcji. Obok boisko, a wszystko na terenie pięknego dużego parku Lotników.