Gdzie na weekend majowy w Krakowie i okolicach?

Gdzie na weekend majowy w Krakowie i okolicach?

dni wolne
weekend majowy

Gdzie na weekend majowy w Krakowie?

Przyznam, że nie jesteśmy największymi fanami państwowych weekendów, bo wszędzie są wtedy tłumy i korki na trasach. Ale czasem nie ma wyjścia i wówczas trzeba zastanowić się gdzie się wybrać. Poniżej kilka naszych propozycji:

Jeśli zostaliście w Krakowie możecie przejść się na któryś z kopców..albo zrobić toure po wszystkich, wszak jest ich zaledwie cztery (choć w dużych odległościach od siebie). Zapraszamy do artykułu o najpiękniejszych kopcach w Krakowie. 

Jeśli macie małego szkraba na stanie warto zapoznać się z nowymi placami zabaw np. zajrzeć do Smoka Delicjusza w Parku Decjusza…do którego brzucha można wejść…albo zakopanego w piasku ziejącego ogniem Smoka w Parku Lotników. Zerknijcie koniecznie na zdjęcia oraz na mapę Smoczych Skwerów w Krakowie. Polecam, bo mam wrażenie, że to rozrywka nie tylko dla dzieci…:)

Na spacer po niedzielnym obiedzie można przejść się do parku, my szczególnie polecamy nasze ulubione; Park LotnikówJordanaWitkowice czy Decjusza. W Parku Lotników znajdziecie fontanny, Smoczy Skwer, nowo otwarte wodne oczka dumnie zwane krakowskimi Malediwami…Park sąsiaduje z Parkiem Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie na dość dużym terenie można przetestować różne fizyczne zjawiska - super dla dzieci i dorosłych, oraz Muzeum Lotnictwa. Park Leśny Witkowice jest najbardziej dziki i dzięki temu będąc w mieście możecie poczuć się jak w lesie. Spacer po Parku Jordana można połączyć ze spacerem po Błoniach albo na Salwator

Jeśli pogoda dopisze a nóż będzie można zamoczyć nogę w wodzie i wówczas polecamy wybrać się na Bagry albo sprawdzić najświeższą inwestycję Krakowa czyli kąpielisko Przylasek Rusiecki.

Polecamy spacer po pięknym Parku Dębnickim, Bulwarach Wiślanych czy Parku wokół Zalewu Nowohuckiego gdzie znajdziecie scenę do tańca, tężnię solankową, plac zabaw i małą plażę…

Warto zajrzeć jeszcze do zwierzaków i odwiedzić krakowskie Zoo, które mimo obostrzeń jest otwarte, jeśli jednak wolicie bardziej kameralne miejsca polecamy Kopytkowo - małe rodzinne gospodarstwo, gdzie za przysłowiowe grosze dostaniecie kilogram jedzonka i będziecie mogli pokarmić zwierzaki.

Gdzie na weekend majowy w okolicach Krakowa?

A teraz kilka propozycji na wyjazd poza granice Krakowa. Weekend majowy można, bowiem potraktować jako dobry moment na rozpoczęcie sezonu górskiego (choć dla niektórych trwa on cały rok). My z przetestowanych tras polecamy Maciejową Górę - piękną bardzo łagodną trasę, którą wieńczy malownicza polana ze Schroniskiem PTTK. Wąwóz Homole, krótką traskę za to bardzo atrakcyjną pod kątem ukształtowania terenu - znajdziecie tu duże kamienie, rwący potoczek, mostki. Bardzo lubimy i gorąco polecamy także Rusinową Polanę, która na szczycie odwdzięcza się jednym z piękniejszych widoków na Tatry. Jako ostatnią na tej liście możemy jeszcze zaproponować wyjście na Potrójną z Kocieży. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych tras znajdziecie pod linkami lub na ogólnych artykułach na naszym blogu. 

Kto woli jednak płaskie tereny warto przemyśleć odwiedziny Doliny Kościeliskielub Chochołowskiej, choć w weekend majowy trzeba jednak nastawić się na towarzystwo na szlaku…

My mamy słabość do Pustyni Błędowskiej szczególnie do wejścia, na którym zbudowano budynek pod nazwą Róża Wiatrów. Można pobiegać po piasku, poczytać o pustyni na tablicach edukacyjnych czy po prostu posiedzieć i miło spędzić czas.

Oczywiście na tej liście nie może także zabraknąć naszych ukochanych dolinek krakowskich. Polecamy szczególnie Mnikowską - najkrótszą ale bardzo zadbaną pod kątem infrastruktury ławeczkowej - w samym środku znajdziecie polankę z ławami idealną na piknik. Racławki - najdłuższa i chyba najciekawsza pod kątem przyrodniczym. W Dolinie Kluczwody przejdziecie się wzdłuż starych sadów, a w Kobylańskiej wśród wielkich skał rozbijecie piknik…

Moglibyśmy zaproponować Wam jeszcze spacer po Ojcowskim Parku Narodowym czy odwiedziny Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach..ewentualnie podróż szlakiem Orlich Gniazd i odkrywanie kolejnych malowniczych zamków….w zasadzie to moglibyśmy tak bez końca…póki co zapraszamy do naszych artykułów i bloga gdzie znajdziecie jeszcze wiele ciekawych miejsc, których być może jeszcze nie znacie.

Miejsca