Najpiękniejszy krakowski kopiec - Kopiec Kościuszki, Kopiec Kraka, Kopiec Piłsudskiego czy Kopiec Wandy?

Który krakowski kopiec jest najpiękniejszy?

Najpiękniejszy krakowski kopiec - Kopiec Kościuszki, Kopiec Kraka, Kopiec Piłsudskiego czy Kopiec Wandy?

Który krakowski kopiec jest najpiękniejszy?
Kopce krakowskie
Najpiękniejsza panorama Krakowa

Najpiękniejszy kopiec w Krakowie

Krakowskie kopce to bardzo popularne punkty na mapie miasta. Z każdym z nich związana jest jakaś historia. Na przykład Kopiec Kościuszki budowali ludzie po śmierci generała aby uczcić jego pamięć. Historia tego miejsca jest szczególnie interesująca i niewątpliwie jest to jeden z najpopularniejszych punktów na mapie Krakowa zaraz po Wawelu, Mariackim czy Sukiennicach. Warto też odwiedzić nieco zapomniany Kopiec Wandy czy Kopiec Józefa Piłsudskiego skąd rozpościera się piękna panorama miasta. Kopce to świetne miejsca widokowe, na spacer albo na sesję zdjęciową.  

Kopiec Kraka najpiękniejszym kopcem w mieście  

Nasz ulubiony to Kopiec Kraka.  Ma piękną panoramę, równie ciekawą historię i dużą polanę na której można zrobić piknik, zabrać na spacer psa czy zorganizować grila. Kopiec Kraka jest jednym z najstarszych kopców w Krakowie, według przekazu Jana Długosza usypano go za czasów króla Kraka legendarnego założyciela miasta. 

Kopiec Tadeusza Kościuszki vs Kopiec Kraka

Być może Kopiec Kościuszki jest bardziej reprezentacyjny i dostojny, wokół otaczają go forty, a dodatkowym atutem może być spacer po pięknej dzielnicy Krakowa Salwator. Na tamtejszym cmentarzu można doszukać się nagrobku między innymi Stanisława Lema. Ale jeśli chodzi o klimat naszym subiektywnym zdaniem Kopiec Kraka wygrywa. Polecamy spacer wczesnym rankiem, ale takim naprawdę wczesnym gdy wschodzi słońce lub po południem kiedy mieszkańcy miasta relaksują się oglądając zachód słońca.