Top 3 najlepsze Smocze Skwery

Plac zabaw

Top 3 najlepsze Smocze Skwery

Plac zabaw
Plac zabaw
Zabawa

3 najlepsze Smocze Skwery w Krakowie

Jesteśmy absolutnymi fanami placów zabaw w Krakowie, szczególnie cyklu Smoczych Skwerów. Z uwagi na fakt, iż zjechaliśmy je wszystkie (nie wiem co jest z nami nie tak..:)) chcielibyśmy się z Wami podzielić naszą listą. Długo poszukiwaliśmy dokładnych lokalizacji, zdjęć czy innych informacji na temat Smoczych Skwerów, często też bazując na danych z Internetu trafialiśmy w złe miejsca. Dlatego uznaliśmy, że sami zbierzemy wszystkie dane i wrzucimy je na naszą stronę. 

Pod tym linkiem znajdziecie listę wszystkich Smoczych Skwerów oraz ich dokładne lokalizacje na podstawie współrzędnych GPS. Idea krakowskich skwerów z motywem smoka została podjęta już kilka lat temu. Dlatego zauważycie, że niektóre place mają dość klasyczny charakter, ślizgawki, bujaczki, piaskownice wyglądają dość podobniej jak na innych nowszych placach zabaw z tymże dominuje zielony kolor oraz motyw paszczy czy grzbietu smoka. Te nowsze to prawdziwe majstersztyki, czerwone smoki ziejące ogniem, dwugłowe potwory, abstrakcyjne ślizgawki czy inne elementy do zabawy wszystko wykonane z naturalnych materiałów jak drewno, sznurek, piasek itp. 

Można powiedzieć, że przetestowaliśmy wszystkie Smocze Skwery i mamy swoich faworytów. A zatem poniżej nasza lista top trzech najlepszych smoczych placów:

  1. Smoczy Skwer w Parku Lotników - uwielbiamy wielkiego, drewnianego, czerwonego smoka, który zakopał się w piaskownicy i zieje ogniem. Na placu zabaw znajdziecie również małą tyrolkę, różne nietypowe ślizgawki, bujaczki, liny i inne konstrukcje pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Z ciekawszych rzeczy zamontowano specjalną tubę do rozmów na odległość. Wszystko to na terenie pięknego starego parku tuż obok oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej - Park Doświadczeń im. Stanisława Lema oraz Kraków Arena. 
  2. Smoczy Skwer „do WOLI” w Parku Decjusza- to najnowszy Smoczy Skwer w Krakowie. Na jego terenie rządzi roślinożerny smok Delicjusz o czym opowiada zabawna narracja tuż przy wejściu do placu. Ten wielki zielony stwór jest prawdziwym dziełem, co najciekawsze dzieci mogą dostać się do jego środka i przejść przez jego wnętrzności. Obok znajdziecie nadgryzione jabłko, obierkę, guzik i inne nieoczywiste elementy. Obok nowoczesne przyrządy do ćwiczeń. Wszystko jest piękne, póki co nowe i wykonane z naturalnych materiałów
  3. Smoczy Skwer w Parku Dąbie - tu znowu znajdziecie czerwonego smoka tym razem z dwoma głowami. Zabawa na tym placu może być elementem spaceru bulwarami wiślanymi, bo właśnie nad samą Wisła wśród drzew zbudowano smocze atrakcje dla dzieci. Ogromnym atutem tego placu zabaw jest lokalizacja no i oczywiście same smoczysko. Inne elementy są również bardzo fajne, ale część z nich jest głównie dostosowana do starszych dzieci. Brakuje zwykłej piaskownicy czy małej ślizgawki dla najmłodszych.