Londyn miasto dla wszystkich?

Dla jednych Londyn to najwspanialsze miejsce na ziemi, inni kompletnie się tam nie odnajdują. Na czym polega fenomen tego miejsca? Co zobaczyć? Kiedy pierwszy raz pojechaliśmy do Londynu zwiedziliśmy najbardziej popularne miejsca Buckingham Palace, Tate Gallery zerknęliśmy na Big Bena i Westminster Palace. Mieliśmy mało czasu także spacer nad Tamizą to było wszystko na co mogliśmy sobie pozwolić. Pogoda była średnia, ludzi dużo…finalnie Londyn nie powalił nas na kolana. Wszystko zmieniło się gdy na chwilę tam zamieszkaliśmy. Wprawdzie nie mogę powiedzieć żeby pęd tego miasta był mi bliski, ale po pół roku odkryliśmy wiele ciekawych miejsc za które pokochaliśmy Londyn

W Londynie zobaczycie piękne parki, odwiedzicie darmowe muzea i klimatyczne dzielnice. Multikulturowość tego miasta fascynuje, ale wciąż widać podziały. Część ludzi pozostaje w swoich lokalnych kręgach i niechętnie się asymiluje. Z drugiej strony paradoksalnie to właśnie tu spotkać można ludzi z całego świata dla których podziały nie mają znaczenia. 

Zapraszam do cyklu artykułów o Londynie. Chcemy zaprezentować tu tylko część miejsc wartych odwiedzenia, mnogość atrakcji jest, bowiem tak duża, że prawdopodobnie musielibyśmy napisać osobny przewodnik. Z uwagi na fakt, iż bardzo lubimy muzea zaprezentujemy Wam listę tych według nas najciekawszych. Po drugie powiemy Wam gdzie pójść do parku lub ogrodu botanicznego, a także które dzielnice warto odwiedzić. Mamy też kilka miejsc, które polecili nam londyńczycy, chyba nie tak popularnych ale napewno bardzo ciekawych.