Park Lotników Polskich w Krakowie


Wstęp bezpłatny

Muszę przyznać, że przez wiele lat w ogóle nie odwiedzaliśmy Parku Lotników. Teraz uważam, że wiele traciliśmy, bo obecnie to jeden z naszych ulubionych parków w mieście. 

Nowoczesne place zabaw

Park powstał w 1966 roku, co ciekawe docelowo miał tu powstać stadion dla 100 tyś. widzów, kryte i otwarte baseny, wesołe miasteczko oraz sztuczne lodowisko… Z jakiegoś powodu te ambitne plany nie zostały zrealizowane i dzięki temu w środku miasta mamy piękny park, z wysokimi starymi drzewami. Na jego terenie znajdziemy dwa świetne place zabaw, jeden to nasz ulubiony Smoczy Skwer a drugi to plac zabaw wykorzystujący motyw samolotu. Niedawno powstała też nowoczesna fontanna, która codziennie gromadzi tłumy dzieci i dorosłych, wokół zasadzono dużo bujnej roślinności oraz ustawiono nowe ławeczki. 

Wiele atrakcji wokół

Dodatkowym atutem parku jest fakt, że na jego terenie znajduje się hala widowiskowo - sportowa Kraków Arena, czy oddział MIM (Muzeum Inżynierii Miejskiej) Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, tuż obok Muzeum Lotnictwa Polskiego. 

Zloty buldożków francuskich

Park Lotników dzięki swojemu zróżnicowaniu terenu, upodobali sobie biegacze, ale również fotografowie, którzy doceniają malowniczość parku i organizują tu sesje zdjęciowe. W niektóre niedziele grupa miłośników Buldożków Francuskich organizuje zjazdy tych psiaków, jak będziecie mieć szczęście możecie trafić na takie wesołe harce. Polecamy!

O tym miejscu przeczytasz na naszym blogu:


Inne ciekawe miejsca w pobliżu