Cafe NOWA - Nowa Huta - Kraków


Osiedle Zgody 7, 31-949 Kraków
Wstęp bezpłatny

Cafe NOWA

Cafe NOWA to nasze nowe odkrycie, mała księgarnio - kawiarenka w Nowej Hucie (os. Zgody) na przeciwko Alei Róż w pasażu sklepowym. Miejsce jest dość niepozorne ale tworzą ją bardzo zaangażowani ludzie. 

Bogaty program dla dzieci i dorosłych w księgarni Cafe NOWA

Generalnie Cafe Nowa przygotowuje na każdy miesiąc bardzo bogaty program dla dzieci i dorosłych. W okresie przedświątecznym można było pokolędować albo przyjść z dziećmi na czytanie książek o tematyce bożonarodzeniowej. 

My byliśmy na czytaniu książki o kościotrupie ("Ignatek szuka przyjaciela", Pawła Pawlaka) prowadzonych przez panią psycholog dziecięcą, czytanie połączone było z warsztatami plastycznymi i rozmowami o przyjaźni i gubieniu zębów… :) Dla rodzica to miły czas…zamówiliśmy herbatkę i gorącą czekoladę, wybraliśmy sobie książkę i z przyjemnością zerkaliśmy na naszego malucha jak angażuje się grupowe działania pod okiem specjalisty :) Polecam :)

Z tego co wyczytałam działania kawiarni realizowane są m.in. w ramach projektu „Rytm Nowej” dofinansowanej ze środków miasta Kraków i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Inne ciekawe miejsca w pobliżu