Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa, Polska
Wstęp płatny

Najciekawsza atrakcja dla dzieci w Warszawie

W wyszukiwarce pod hasłem „najpopularniejsze miejsca dla dzieci w Warszawie” prym wiedzie Centrum Nauki Kopernik. Zwiedziliśmy to i owo w stolicy no i trzeba przyznać rację. 

Zdecydowanie najciekawszą atrakcją miasta, szczególnie dla dzieci jest właśnie Centrum Nauki Kopernik. Są to dwa piętra zupełnie abstrakcyjnych „zabawek”, które angażują, wymagają interakcji ze strony zwiedzającego i przede wszystkim uczą. Są to głównie zjawiska fizyko-chemiczne, ale również zagadnienia z biologii. 

Nauka przez zabawę

Będziecie zatem mogli pokazać dzieciom jak zbudowane jest ciało ludzkie ( ba najmłodsi będą mogli dopasować poszczególne narządy w manekinie), zobaczyć jak widzi pies czy ryba, położyć się na łóżku Fakira, zobaczyć w kamerze termowizyjnej jaką temperaturę ma nasze ciało, zrozumieć na czym polega obrót ziemi wokół słońca, doświadczyć zjawiska światła stroboskopowego, mieszania się kolorów, światłą sodowego i wielu, wielu, wielu innych.

Warsztaty dla dzieci w Centrum Nauki Kopernik

Warto dodać, że w trakcie zwiedzania, organizowane są również warsztaty dla dzieci. My nie skorzystaliśmy, bo były dla dzieci od 9 roku życia. Jest za to bardzo fajna zamknięta część tylko dla maluchów do lat 5. Można tam wąchać, podglądać, dotykać, przechodzić przez różne dziwne konstrukcje.

Dodatkowo zarówno na parterze jak i na pierwszym piętrze znajdują się kawiarenki. Można zamówić kawkę, herbatkę plus kanapki, ciasteczko, galaretkę lub jogurtowe deserki. Biorąc pod uwagę ile czasu spędza się w muzeum, kawiarenka jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, że ta na pierwszym piętrze ma taras z pięknym widokiem na dziką Wisłę. 

Czy kupować bilet z wyprzedzeniem do CNK?

Uwaga, jestem absolutną przeciwniczką kupowania czy rezerwowania biletów tydzień wcześniej, z uwagi na fakt, iż nasze plany często się zmieniają. Centrum Nauki Kopernik jest jednak w stolicy i w sezonie wakacyjnym przeżywa prawdziwe oblężenie, także rezerwacja biletów jest konieczna. 

W zasadzie są dwie opcje można wstać rano i kupić bilet na popołudnie, jeśli będą dostępne (w kasie nie dostaniecie biletów na kolejne dni). Albo kupić bilety drogą internetową, co też uczyniliśmy. 

Z uwagi na fakt, iż w piątek pocałowaliśmy klamkę ( a w zasadzie rozsuwane drzwi), kupiliśmy bilety na kolejny dzień. Taka nadgorliwość nie jest dla nas typowa, ale w sobotę rano byliśmy pierwsi. Dzięki temu udało nam się bez problemu, zaparkować i zwiedzić Centrum w relatywnym spokoju. Wejścia są bowiem ograniczane, ludzie wpuszczani są co 20 minut. 

Mała porada idźcie prosto na pierwsze piętro tam nie będzie jeszcze nikogo i będziecie mogli do woli bez kolejek pobawić się wszystkimi eksponatami. 

Piszę o Centrum Nauki Kopernik jako o atrakcji dla dzieci, ale zdecydowanie jest to miejsce dla dużych i małych. My byliśmy tam kilka lat temu jako para i świetnie się bawiliśmy (może czasem niezręczne jest gdy człowiek sam chce się pobawić, a w kolejce grupa pięciolatków, którym wypadałoby ustąpić …:)) teraz pierwszy raz zabraliśmy tam naszego synka. 

O tym miejscu przeczytasz na naszym blogu:


Inne ciekawe miejsca w pobliżu