Dolina Bolechowicka 32-082
Wikipedia: Dolina Bolechowicka
Wstęp bezpłatny

Dolinka  Bolechowicka jest jedną z najkrótszych podkrakowskich dolinek, ma  bowiem zaledwie 1,5 km. długości. Wzdłuż niej płynie mały acz rwisty  potoczek Bolechówka. Część, w której znajduje się wąwóz został zakwalifikowana jako rezerwat przyrody. Wejście do dolinki prowadzi przez tzw. Bramę Bolechowicką, dwie  potężne wapienne skały. Tereny są bardzo popularne szczególnie wśród amatorów wspinaczki. Polana u stóp skał sprzyja rodzinnym piknikom. Dalszy spacer w głąb doliny odbywa się po wąskiej ścieżce, dlatego  polecamy zostawić wózki w domu, osoby niepełnosprawne niestety będą  musiały zrezygnować z dalszej trasy. 

Do  Doliny Bolechowickiej można podjechać od dwóch stron. Od ulicy (X) lub  od miasteczka. Oba wejścia ograniczone są zakazami wjazdu, również  parkowanie nie należy do najwygodniejszych. Brak parkingu zmusza do  zostawienia auta na poboczu lub chodniku. 

Polecamy przejście przez miasteczko nową dróżką z poręczami, która  prowadzi wzdłuż potoku. W dalszej części zabudowa się kończy i wchodzi  się na teren leśny.

O tym miejscu przeczytasz na naszym blogu:


Inne ciekawe miejsca w pobliżu