Dolina Racławki Żary, 32-065
Wikipedia: Dolina Racławki
Wstęp bezpłatny

Dolinę Racławki zdecydowanie zaliczyłabym do jednej z najpiękniejszych krakowskich dolinek. Jest to rezerwat przyrody z wyznaczonymi szlakami zielonym i żółtym. Na jej terenie wytyczono 3 ścieżki turystyczno - dydaktyczne dla pieszych. Są one częściowo dostępne dla osób niepełnosprawnych, przez dolinę przebiega również rowerowy Szlak Orlich Gniazd. 

Co nas najbardziej zaskoczyło, to fakt, iż dolinka jest bardzo mało popularna. W upalny weekendowy dzień spotkaliśmy tam zaledwie kilka osób. Może o czymś nie wiem, może grasuje tam jakiś ekshibicjonista… zupełnie nie mogę zrozumieć tego braku zainteresowania. A może to po prostu kwestia odległości, faktycznie trzeba troszkę odjechać od Krakowa, parking również łatwo przegapić, dlatego polecam zajrzeć na nasze współrzędne. 

Dolina jest prze prze prze piękna i chyba najbardziej malownicza ze wszystkich. Ciągnie się wzdłuż rzeczki Racławki, teren jest bardzo urozmaicony, gdzieniegdzie warto uważać na swoje pociechy bo niektóre miejsca są dość strome i skaliste. Ale tak czy siak warto!!! I tu uwaga, dziecko dziecku nie równe i rodzic rodzicowi też. Czy da się przejechać wózkiem - da, bywa błotniście - bywa (zwłaszcza po deszczu). Nie, nie jest to gładka asfaltowa trasa dlatego spacer z dwu czy trzylatkiem będzie wymagał waszej uwagi.

O tym miejscu przeczytasz na naszym blogu:


Inne ciekawe miejsca w pobliżu