Inwałd Park Wadowicka 169, 34-120 Inwałd
Strona www: Inwałd Park
Wstęp płatny

Gdy człowiek jedzie tam pierwszy raz, na początku ciężko się połapać co jest czym. Czy Park Miniatur i Dinolandia to to samo czy zupełnie inne rzeczy. Jak się okazuje o czym uprzejmie informują kasjerzy a także strona internetowa Inwał Park jest ogromnym kompleksem, na który składają się 4 parki tematyczne; Park Miniatur, Dinolandia, Warownia Inwałd oraz Ogród Jana Pawła II. Dlatego na zwiedzanie parku rozrywki warto zarezerwować sobie cały dzień a nawet kilka dni lub powtórzyć wyjazd dozując sobie atrakcje. I teraz po krótce: Park MIniatur to dosłownie miniatury najbardziej znanych budynków z całego świata, w ogrodzie Jana Pawła II znajduje się 3 - hektarowe dzieło przedstawiające Papieża, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i Bazylikę NMP w Wadowicach. Można się tu zapoznać historią życia i działalności Papieża Polaka. Warownia Inwałd to współczesna aranżacja średniowiecznego grodu. Zwiedzając gród można się przenieść do czasów średniowiecza, na terenie spotka się bowiem ludzi przebranych w dawne stroje, lepiących garnki, tkających krajki czy wykuwających haczyki. W klimatycznym zamku znajdziemy salę tortur, zbrojownię, istnieje również możliwość zagrania w paintball w otoczeniu smoków i rycerzy. 

Ostatni Park to DInolandia czyli kolekcja dinozaurów sprowadzona ze Stanów Zjednoczonych. Poza Tyranozaurem Rexem można spędzić czas na plaży, pograć w minigolfa czy powędrować do Jaskini Tajemnic w zasadzie czego tu nie ma! 

Inwałd Par jest ogromnym kompleksem, powstałym z dużym rozmachem. Jest to miejsce dla zwolenników tego typu rozrywki, choć organizatorzy starali się aby każdy znalazł tu coś dla siebie. Na terenie znajduje się restauracja w części z Dinozaurami. Inne ciekawe miejsca w pobliżu