Muzeum - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej


Muzeum - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej 34-484 Zubrzyca Górna
Strona www: Muzeum - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej
Wikipedia: Muzeum - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej
Wstęp płatny

Początki tworzenia skansenu w Zubrzycy Górnej sięgają lat trzydziestych XIX wieku. Muzeum zajmuje spory obszar, znajduje się tam zespół zabytkowych zabudowań; chat z pełnym wyposażeniem, udostępnionych do zwiedzania. Co ciekawe od lat dziewięćdziesiątych tworzona jest tam nowa część - rekonstrukcja w oryginalnym układzie wsi orawskiej. 

Skansen jest bardzo zadbany, widać tam również liczne inwestycje. Dobrze przygotowana strona internetowa informuje o historii zabytku, możliwościach dojazdu, dostępem dla osób niepełnosprawnych, przetargach czy prowadzonych unijnych projektach. 

Zwiedzać można na nogach ale jak wcześniej wspomniano ścieżki są dość dobrze przygotowane i w większości dostępne dla osób niepełnosprawnych czy rodzin z wózkami. 

W skansenie można spędzić kilka godzin oglądając wyposażenie chałup, dawną architekturę, sztukę i kulturę z dawnych czasów. Dzieci ucieszy na pewno obecność zwierzaków, na stornie można znaleźć wydarzenia czy festiwale, które odbywają się na terenie muzeum. Przed obiektem przy drodze znajduje się spory parking. 


Inne ciekawe miejsca w pobliżu