Wstęp płatny

Działy Muzeum

W zbiorach muzeum znajdują się zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z Lubelszczyzny. Muzeum dzieli się na sektory: Wyżyna Lubelska, Roztocze, Powiśle Lubelskie, Podlasie, Nadbuże a także sektor dworski i miasteczkowy. 

Sianokosy w Muzeum Wsi Lubelskiej

To niezwykle klimatyczne i malownicze miejsce. W zasadzie o każdej porze roku można podziwiać tu inne pejzaże i przenieść się na chwilę do przeszłości. Dzieci na pewno ucieszą zwierzaki konie, kozy, kaczki, kury czy gęsi.  Warto śledzić kalendarz wydarzeń, bo wówczas możecie trafić na kilka fajnych imprez plenerowych np. na sianokosy. Uwaga na tradycyjne koszenie trawy przyjeżdża  naprawdę dużo ludzi, ale warto bo zjeżdżają się wówczas lokalni wystawcy serów, wędlin, miodów, dzieci mogą przyjechać się na kucyku. 

W 2013 roku Muzeum Wsi Lubelskiej zostało rozbudowane o miasteczko sprzed II wojny światowej. Znajdziecie tu ratusz, posterunek policji, domem żydowskiego cadyka. 

Gdzie zaparkować?

Samochód zaparkujecie pod samym muzeum a jeśli zabraknie miejsc wszyscy zostawiają auta wzdłuż ulicy AgronomicznejInne ciekawe miejsca w pobliżu