Plac Litewski w Lublinie- Fontanny


Wstęp bezpłatny

Plac Litewski miejscem ważnych wydarzeń w mieście

Jeśli będziecie w Lublinie zapewne traficie na Plac Litewski miejsce wielu ważnych wydarzeń i imprez w mieście. Plac powstał w latach 20. XIX wieku w celu urządzania parad wojskowych. Zaledwie kilka lat temu zrealizowano projekt rewitalizacji i przebudowy Placu Litewskiego. W ramach prac zlikwidowano jedną z ulic a deptak ciągnący się od Bramy Krakowskiej przedłużono aż do ulicy Kołłątaja

Najpiękniejsze fontanny na Lubelszczyźnie

Poza nowymi ławeczkami, roślinnością zbudowano nową fontannę, która stanowi główną atrakcję w sezonie wakacyjnym. Znajdziecie tu wbudowane w chodnik małe fontanny i duży kompleks wodnych instalacji wyposażony w system sterowania pięcioma funkcjami - światło, woda, lasery, dźwięk i obraz. Dzięki temu w letnie wieczory na tafli wody wyświetlane są multimedialne pokazy. 

Plac zabaw z lubelskim koziołkiem

Warto dodać, że na Placu Litewskim wszyscy kiedyś spotykali się pod starym drzewem, który nazwano „Baobab”. Pomimo, że drzewo zostało wpisane jako pomnik przyrody, po ułamaniu się jednego z konarów podjęto trudną decyzję o jego usunięciu.

Na Placu Litewskim znajdziecie również bardzo oryginalny plac zabaw dla dzieci. Motywem przewodnim jest tu koziołek symbol z herbu miasta.


Komentarze

04/11/2019

Piękna fontanna. Bardzo pozytywna zmiana placu.

Ocena miejsca: 1 Zdobyte głosy: 1 0

Inne ciekawe miejsca w pobliżu