Plac zabaw w parku Dębnickim w Krakowie


Wstęp bezpłatny

Najnowocześniejszy plac zabaw w Krakowie

Plac zabaw w Parku Dębnickim to nowoczesne bardzo przemyślane miejsce, w którym uwzględniono zarówno potrzeby dzieci jak i dorosłych. Plac znajduje się w pięknym niedawno oddanym do użytku Parku Dębnickim, który znajduje się na trasie rowerowej do Tyńca. 

Park Dębnicki parkiem idealnym

Sam w sobie park jest ucieleśnieniem wizji parku niemal idealnego, ale o tym w osobnym artykule.

Podest do tańczenia w Parku Dębnickim

Plac zabaw, o którym piszemy wyróżnia się podziałem na 3 strefy - okręgi, które dostosowane są do różnych grup wiekowych i różnych form spędzania czasu. W głównej części otoczonej ławkami i leżakami dla dorosłych znajduje się ślizgawka, kręcąca się piramida i inne uniwersalne atrakcje do ślizgania, wspinania i innych form aktywności. Na drugim kręgu znajdziecie piaskownicę dla najmłodszych, natomiast ostatni krąg to drewniany podest, który zacieniają materiałowe „baldachimy”. Funkcja tego miejsca nie została doprecyzowana, można potraktować więc go jako parkiet do tańczenia, miejsce spotkań, małą scenę do występów.

Ławki z możliwością ładowania telefonów zasilane energią słoneczną

Co ciekawe część ławek została wyposażona w miejsca do ładowania telefonów zasilanych energią słoneczną, a na terenie parku znajdziecie QR cody, które prowadzą do gry terenowej o piratach.


Inne ciekawe miejsca w pobliżu