Wyjście na Potrójną z Kocieży

Mamy taką górkę, którą testowaliśmy już dwa razy i za każdym razem był to bardzo fajny wypad. Nomen omen J znalazł ją wodząc palcem po mapie (Google Maps opcja Satelita). Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że to bardzo popularny szlak. 

Łatwe podejście na Potrójną

Mowa o wyjściu na Potrójną z Kocieży. Szlak jest typowo rodzinny, powiedziałabym rekreacyjny. I owszem ma swoje mocniejsze momenty, ale mieszają się one z dość łagodnymi wzniesieniami. Wyjście na Potrójną porównałabym do wyjście na Kudłacze albo Maciejową, choć trasa jest dłuższa i troszkę trudniejsza. 

Za pierwszym razem na Potrójną wspięliśmy się na przełomie października i listopada. Pogoda była piękna więc maszerowaliśmy w lekkich bluzkach z długim rękawem. Pejzaż zwłaszcza na szczycie były przepiękny, dodatkową atrakcją było palenisko

Zimowe wyjście na Potrójną i Chatka z ciepłą drożdźówką

Najlepiej jednak wspominamy zimowe wejście w lutym, kiedy napadało naprawdę dużo śniegu (2021). Trasa wyglądała jak śnieżna kraina, choinki uginały się pod ciężarem śniegu, pod nogami odpowiednio skrzypiało, a z góry zjeżdżali na nartach turyści. My zabraliśmy sanki i jabłuszka, na których udało nam się zjechać w drodze powrotnej. Wzięliśmy nawet kiełbaskę, ale tym razem ognisko było zasypane śniegiem. Skierowaliśmy się do Chatki na Potrójnej, gdzie udało nam się napić czegoś ciepłego i zjeść pyszną drożdżówkę prosto z pieca. 

Gdzie zaparkować auto - Potrójna

Auto można zaparkować na parkingu przy kompleksie hotelowym Kocież Hotel & Spa i stamtąd rozpocząć wycieczkę 

Grota Komonieckiego i wodospad Dusiołek - następne wyzwanie

Potrójna leży w Beskidzie Małym, wyróżnia się dwuwierzchołkowym szczytem (883 m, 892 m.). Warto rozważyć dalszą trasę, aby zobaczyć ostańce skalne „Zbójnickie Okno” czy „Zwalisko”, słynny wodospad „Dusiołek” czy jaskinię „Grota Komonieckiego”. To już jednak spore wyzwanie, trasa łącznie ma ok. 17 km. Jest jednak bardzo ciekawa i malownicza także myślę, że niedługo się na nią zdecydujemy i zdamy Wam relację. 

O tym miejscu przeczytasz na naszym blogu:Inne ciekawe miejsca w pobliżu