Smoczy Skwer do WOLI w Parku Decjusza w Krakowie


Królowej Jadwigi 256, 30-212 Kraków, Polska
Wstęp bezpłatny

Roślinożerny smok Delicjusz wita!

Jako że kurtyny ogrodzenia opadają, można już całkiem nieźle podejrzeć najnowszy Smoczy Skwer. Teoretycznie na bilbordzie informacyjnym widnieje informacja skrzętnie zamazana czarnym markerem, iż nowy plac zabaw zostanie otwarty pod koniec czerwca. Jest jednak lipiec i ogrodzenia wciąż stoją wokół. Zarząd Zieleni Miejskiej informuje, że budowa placu ma opóźnienie i jego otwarcie przewidziane jest na koniec sierpnia.

Zabawa do WOLI na Woli

Nie możemy się już doczekać bo plac wygląda fenomenalnie. Przy wejściu możemy przeczytać, że plac zabaw został nazwany „do WOLI” co fajnie koresponduje z nazwą dzielnicy na terenie, której się znajduje. 

Pierwszy taki smok, któremu można wejść do brzucha!

Głównym bohaterem parku jest Smok Delicjusz... który co ciekawe jest roślinożerny, obok niego znajdziemy ogryzek od jabłka i obierki. Dzieci będą się mogły dostać do wnętrza i przejść przez jego układ pokarmowy o czym w bardzo ładny sposób pisze autor tekstu informacyjnego:

„Konstrukcja smoka sprzyja zabawie ‚w zjadanie’, w której bawiący dają się pożerać smokowi i eksplorują do woli jego wnętrze, stając się „pożywieniem”, które wędruje przez smoczy system metaboliczny.”

Polecam zatrzymać się na chwilę przy wejściu i doczytać do końca :) 

Ponadto na placu leży wielki guzik z nitką, szeroka ślizgawka, wcześniej wspomniane nadgryzione jabłko, obierka i inne zupełnie nieoczywiste elementy. Obok strefy przeznaczonej dla dzieci część do ćwiczeń, relaksu i rekreacji dla dorosłych. Bardzo polecamy i czekamy z niecierpliwością na możliwość penetracji smoczych jelit. 

O tym miejscu przeczytasz na naszym blogu:


Inne ciekawe miejsca w pobliżu