Spacer w Chmurach - wieża widokowa i ścieżka edukacyjno - przyrodnicza w Krynicy Zdrój


Wstęp płatny

Pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronie drzew

Ha! Mamy i my! Nie wiem czy słyszeliście ale w górach można sobie kupić bilet na spacer w chmurach :) Brzmi tajemniczo? Tak naprawdę, ktoś jakiś czas temu wymyślił konstrukcję architektoniczną, którą nadbudowuje się nad drzewami. Dzięki temu można przespacerować się po lesie w koronie drzew. Do tej pory aby zapewnić sobie takie atrakcje musieliśmy wyjeżdżać za granicę na Słowację lub do Czech. Od sierpnia 2019 roku możemy zostać w Polsce i odwiedzić Krynicę Zdrój, gdzie znajduje się pierwsza w Polsce wieża widokowa oraz ścieżka edukacyjno przyrodnicza.

Spacer w chmurach - ścieżka edukacyjno-przyrodnicza 

Wieża stanęła na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, łączna długość to 1030 m. Na trasie znajdziecie liczne tablice czy instalacje edukacyjne opowiadające o przyrodzie czy historii regionu.

Wjazd nowoczesną kolejką krzesełkową

Aby dostać się na wieżę, można wejść utwardzoną drogą z pięknymi widokami lub skorzystać z nowoczesnej kolejki krzesełkowej, wyposażonej w osłony przeciwwiatrowe. Zjechać (przynajmniej część) można ślizgawką mierzącą 60 metrów długości. 

Ile kosztuje Spacer w Chmurach?

Co miłe wieża widokowa została zaprojektowana i wykonana przez polskich konstruktorów i architektów. Co mniej miłe nie jest to najtańsza atrakcja. Za wejście na wieżę zapłacimy 39zł. od osoby (32 zł. ulgowy), z wjazdem kolejką 57 zł. Koszt rodzinnej wyprawy (np. 2 +1) - wejście, zjazd i wjazd kolejką - to 179 zł. 

Biorąc jednak pod uwagę, że to nasza krajowa inwestycja, oraz to, że czasem przepuszczamy pieniądze na plastikowe przaśne atrakcje dla dzieci cena za spacer w chmurach w tym kontekście nie wydaje się aż tak wygórowana.

O tym miejscu przeczytasz na naszym blogu:Inne ciekawe miejsca w pobliżu