Stawy w Parku Lotników w Krakowie


Park Lotników, Kraków
Wikipedia: Stawy w Parku Lotników w Krakowie
Wstęp bezpłatny

Park Lotników to jeden z naszych ulubionych parków, znamy go jeszcze z czasów przed zmianami jakich doświadczył. Kiedyś był to po prostu ogromny zielony park taki trochę leśny, chwilę później pojawił się w nim fantastyczny Smoczy Skwer, potem drugi równie fajny plac zabaw, fontanny nie mówiąc o tym, że w jego sąsiedztwie w ostatnim 10 leciu powstał Park Doświadczeń im. Stanisława Lema i Tauron Arena.


Z takiego trochę zapuszczonego, mało znanego parku w okolicach Czyżyn i Nowej Huty stał się ważnym punktem na mapie Krakowa łączącym wokół siebie ciekawe obiekty sportowe czy kulturalne. W poprzedni weekend otwarto kolejną część Parku Lotników ze stawami. Czytaliśmy o tym jakiś czas temu i jesteśmy pod dużym wrażeniem, że inwestycja powstała tak szybko. 

Gdzieś na łamach jakiegoś portalu znalazłam cytat, że to krakowskie Malediwy, gdzie indziej, że to taka nasza laguna albo conajmniej Zanzibar…Jak dla mnie trochę za odważne te porównania…ale fakt faktem miejsce jest naprawdę fajne. Widać, że dosłownie przed chwilą zostało oddane do użytku, bo jeszcze wokół otaczają ją bramy oddzielające budowę. Generalnie są to dwa stawy, które dzieli drewniana kładka, dno zostało podsypane jasnymi kamyczkami więc myślę, że kolor wody w słoneczny dzień może być egzotyczny. Wokół zasiana została wodna roślinność, są ławeczki, drzewa na stawie już stacjonuje jedna kaczka…Polecamy!

O tym miejscu przeczytasz na naszym blogu:


Inne ciekawe miejsca w pobliżu