Wikipedia: Wąwóz Homole
Wstęp płatny

Wąwóz Homole malownicza trasa idealna dla dzieci

Kolejnym krokiem dla małych górołazów może być krótka trasa prowadząca przez malowniczy Wąwoz Homole w Pieninach do Doliny Dubantowskiej. Żeby się tam dostać musicie obrać trasę na Szczawnicę i zaraz później skierować się do wsi Jaworki. Tam znajdziecie spory parking i początek jednej z piękniejszych tras tak przystępnych dla dzieci.

Polana w Dolinie Dubantowskiej

Na szlaku znajdziecie kamienie, mostki, schody a wszystko to w scenerii potężnych skał i rwącego potoczku Kamionka. Dość szybko dotrzecie do polany w Dubantowskiej Dolinie, dlatego Ci, którzy poczują niedosyt mogą  kontynuować trasę kierując się na zielony szlak na Wysokie Skałki lub na najwyższy szczyt Pienin Wysoką

Parking Wąwóz Homole

Kilka rad praktycznych, parking jest płatny, pierwsza godzina kosztuje około 3 złotych a każda kolejna 2 zł, ale jest naprawdę komfortowy. Wejście na szlak jest w sezonie płatne, ale kwota jest niemal symboliczna ( około 2 zł). Nie polecam zabierać na tą trasę wózka czy rowerka. Z uwagi na kamienistość szlaku, liczne mostki i schody będziecie wszystko głównie nosić. Tych najmniejszych polecam wziąć w nosidło, a Ci starsi od 3 + myślę, że mają szansę pokonać szlak sami przy oczywiście drobnym wsparciu rodziców czy odpowiedniej motywacji. My byliśmy na szlaku na początku stycznia. Było dość błotniście, miejscami zalegał śnieg, dlatego część trasy szliśmy z rękę. Trasa jednak bardzo przypadła dzieciom do gustu - małe wodospady, potok, liczne kamuldoki, mostki i schody sprawiły, że pokonaliśmy trasę sprawnie i w dobrych humorach. Bardzo, bardzo polecam.

O tym miejscu przeczytasz na naszym blogu:


Inne ciekawe miejsca w pobliżu