Aleja Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14, 30-232 Kraków
Strona www: Ogród zoologiczny w Krakowie
Wikipedia: Ogród zoologiczny w Krakowie
Wstęp płatny

Krakowskie ZOO zlokalizowane jest w Lesie Wolskim. Jego zwiedzanie można połączyć ze spacerem po lasku lub wycieczce na Kopiec Niepodległości Józefa Piłsudskiego oraz klasztor oo. Kamedułów.  Z drugiej strony samo ZOO jest spore i na jeden dzień może być wystarczającą atrakcją. Przed wjazdem do ZOO znajduje się dolny parking od którego trzeba wejść pod górę na nogach, co nie jest zbyt komfortowe. Na przeciwko kas znajduje się niewielki parking górny oraz w dalszej szczęści przestrzeń między drzewami wyznaczona do parkowania. Pod same bramy ZOO dowieźć nas może również komunikacja miejska. 

Na terenie ogrodu znajduje się Mini ZOO gdzie można pogłaskać lub nakarmić zwierzęta; kozy, osiołka, lamę czy inne zwierzaki, co dla dzieciaków jest świetną atrakcją. Na terenie ZOO (przy żyrafach) znajdują się łazienki oraz zadaszona „altana”. 

Przy wejściu do ZOO znajduje się mała knajpka z frytkami i innymi prostym przekąskami głównie typu fast food. Nie możemy się doczekać kiedy pojawi się tam duża rodzinna restauracja z przyzwoitym jedzeniem. Po kilkugodzinnym spacerze, każdy chętnie by tam przysiadł. O konkretnych godzinach pracownicy ZOO karmią zwierzęta, dlatego warto przyjechać np. w godzinach karmienia pingwinów - kiedy zwierzęta spektakularnie wskakują za jedzeniem do wody. W ciepłe słoneczne dni, a szczególnie w weekendy krakowskie ZOO przeżywa prawdziwe oblężenie. Kolejki są gigantyczne, niedawno drewniana buda z kasami została przebudowana na nowoczesny murowany budynek z nieco sprawniejszym systemem kolejek. Pomimo to i tak swoje trzeba odstać. 

Dużo bardziej polecamy dzień powszedni a najlepiej godziny pracy, na co oczywiście nie każdy sobie może pozwolić. ZOO od lat się rozwija, w porównaniu z innymi europejskimi ogrodami zoologicznymi zachowuje swój kameralny charakter. Widać liczne zmiany i inwestycje, cieszą większe klatki dla lwów czy tygrysów, ale wciąż serce kraje się na widok sfrustrowanego goryla, który żyje na tak niewielkiej przestrzeni.   

O tym miejscu przeczytasz na naszym blogu:


Inne ciekawe miejsca w pobliżu