Zwierzyniec Kopytkowo Izdebnik 6, 34-144 Izdebnik
Strona www: Zwierzyniec Kopytkowo
Wstęp płatny

Kopytkowo jest przecudnym i urokliwym miejscem. To mini zoo, położone na pagórkowatym terenie, które zamieszkują różne zwierzaki, między innymi: daniele, owce, alpaki, kucyki a nawet kangur. Większość zwierząt można głaskać i karmić. Same zresztą bardzo się tego domagają, owce i kozy beczą donośnie, alpaka skubie człowieka za uchem a osioł, którego teoretycznie właściciele nie polecają głaskać (ponoć podgryza) podąża za każdym naszym ruchem. 

Miejsce jest kameralne, część działki została podzielona na zagrody, drugą część na której siedzi bydło stanowi lasek. Na terenie pozostawiono drzewka sadownicze, drzewka iglaste, dodatkowo zasadzono krzewy i drzewa, które świetnie wkomponowują się w architekturę tego krajobrazu. W trakcie zwiedzania można odpocząć na hamaku, drewnianej huśtawce a dzieci mogą pobawić się na ślizgawce. Istnieje możliwość zorganizowania grilla. 

Czy można tam wjechać wózkiem - można, ale chyba lepiej wziąć dzieci pod pachę czy za rękę i zwiedzać wszystko na nogach. Gorzej mogą mieć niepełnosprawni trasa nie jest w pełni dla nich dostosowana. Ceny biletów nie są wysokie, polecamy dokupić duży worek karmy przy wejściu. Auto można zaparkować pod samym wejściem. Na stronie gospodarstwo reklamuje się możliwością zorganizowania pokazów z miodobrania czy wyrobu świeć.


Inne ciekawe miejsca w pobliżu